КЗ Підгородненська середня загальноосвітня школа №2

   





80-річчя Дніпропетровщині

 

 Цього року Дніпропетровска область святкує свое 80-річчя!

Офіційним «днем народження» області вважається 27 лютого 1932 р. коли Президія ЦВК СРСР спеціальною постановою затвердила рішення ІV позачергової сесії ВУЦВК УСРР від 9 лютого 1932 р. про створення на території України 5-ти областей: Київської, Харківської, Вінницької, Одеської та Дніпропетровської. За останньою закріплювалося 54 адміністративно-територіальні одиниці – 4 міста та 50 районів. 

 На сучасному етапі свого розвитку Дніпропетровська область повноправно посідає лідируючі позиції в економічному, науковому та культурному житті нашої країни

 
 
 
 
 
 
 

Організовано тематичну виставку в бібліотеці школи, яка відкрилася 17.02.2012р. і триватиме до кінця року.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

У школі проведені виховні заходи :

24.02.2012р. о 12.30 урок з петриківського розпису «Петриківська квітка»,

27.02.2012р. о 9.00 єдиний урок «Рідній Дніпропетровщині – 80 років. Історія успіху».

          
                
                                                                  
              
 

02.03.2012 року в газеті «Дніпровська зоря » №9 надрукована стаття «Шануємо тебе, Дніпропетровщино!» (Т.М.Хочу-Джу).

 
 

                                    Шануємо тебе, Дніпропетровщино!

 

  27 лютого 2012 року рідній Дніпропетровській області  виповнюється  80. Наш педагогічний  та учнівський колектив  КЗ Підгородненська середня загальноосвітня  школа №2  не стоїть осторонь цієї події. Велика увага  в нашій школі приділяється саме  національно-патріотичному вихованню.

    В усі часи основою духовної єдності народу будь-якої держави був і залишається патріотизм.  У виховній роботі  нашого закладу звучать ідеї відродження національної культури, патріотизму, громадянської відповідальності учнів. Від рівня  усвідомлення патріотичної ідеї  залежить соціальна злагода, єдність суспільства і стабільність держави.

    Учні нашої школи не тільки беруть активну участь, а й  є призерами таких  конкурсів як «Собори наших душ», «Україно моя»,  «Знай і люби свій край», «Шевченківські дні» та інших.

    Тісно  співпрацюємо  з районною бібліотекою м.Підгородного.  Учні нашої школи беруть участь  у заході «Відомі люди  м.Підгородного», зокрема були присутні на вечорах пам’яті  Таран Є., Коваля О.С., Петренка  В.М. У стінах школи  неодноразово  проводилися зустрічі  з підгородненською                      кобзарівною Л.О. Коваль, поетесою Дорою Калиновою.

    Ми є  постійними відвідувачами місцевого краєзнавчого музею.

    Крім цього  у виховній роботі школи  традиційними стали заходи:  свято квітів «Краса твоя безмежна, квітуча Україно», «Моє Підгородне»,  «Сорочинський ярмарок», «Святий Миколай - охоронець діточок», «Засівайся, пісне, людям на добро», «Уклін низький вам, матінко моя»,  «Хай буде на землі завжди сонце, життя, ти і я», операція «Ветерани» (поздоровлення та зустрічі), «Козацькі забави» та багато  інших.

    Є в нас  кімната, де зібрані вишиванки підгородненських майстринь.

    Ще наші учні багато подорожують, зокрема по Дніпропетровській області, відвідують музеї Дніпропетровська,  знайомляться  з традиціями і обрядами рідного краю.

    Є надія на те, що учнів нашої школи виростуть гідними громадянами і патріотами  Батьківщини  і багато хто з них прославить рідну Дніпропетровщину.

 

 

                                                                                    Педагог-організатор
                                                                                     Т.М.Хочу-Джу

 

 

       Дніпропетровською центральною районною бібліотекою, зокрема Омельченко Л.П. та  Cотулою Т.В.,  та за участі поета Дуба К.С. для учнів нашої школи проведено виховний захід «Моя сім’я, моя родина – це наша область, Україно!» .

 

23.03.2012 року в газеті «Дніпровська зоря » №12 надрукована стаття «Школярам про історію рідного краю»  учениці 10-А класу Куюмчян Цовінар.

 
 

Школярам про історію рідного краю

 

      Днями  на нас, учнів КЗ Підгородненська СЗШ №2, чекала приємна зустріч. Із метою проведення виховного заходу «Моя сім’я, моя родина – це наша область, Україно!» та з нагоди відзначення 80-річчя Дніпропетровщини до навчального закладу завітали працівники Дніпропетровської центральної районної бібліотеки Омельченко Лариса Павлівна та Сотула Тетяна Вікторівна.

      Із розповіді Сотули Тетяни Вікторівни ми дізналися  про нелегкий шлях нашого краю, про здобутки, можливості, визвольні війни і врешті-решт  омріяну незалежність. На мою думку, сьогодні ми все-таки можемо пишатися Дніпропетровщиною, яка завжди несла особливу відповідальність на своїх плечах. Наш регіон є батьківщиною для безлічі майстрів своєї справи.                                                               

      Розповідь Омельченко Лариси Павлівни супроводжувалася слайд-шоу, що дало нам змогу бачити найяскравіші місцини, ландшафти нашої Дніпропетровщини. Захоплюють величезні масштаби області – 22 райони - і кожен славиться чимось своїм. І стало зрозумілим, що Дніпропетровщина велична і велика, українська та інтернаціональна, молода і з давньою історією водночас, бо тут є сиві села і паралельно найрозвиненіші промислові центри. Вона  -  прекрасна.  

       Завершальним акордом цього заходу був виступ нашого гостя, поета рідного краю Дуба Костянтина Семеновича. Його слова дали мені нагоду знову задуматися над проблемами сучасності, над тим, який зв’язок між людиною та містом. Костянтин Семенович наголосив на тому, що наша байдужість привела нас до невтішних наслідків, які спостерігаємо на забрудненій  Кільчені чи на захаращених вулицях.  Усе це - плоди нашої діяльності,   точніше, бездіяльності. І все ж таки вихід є. Лінь та егоїстичність зачинили ці ворота для нас, а відчинити їх треба нелегким і благородним трудом, який не залишиться даремним, адже те, що робиться для людей і заради них, не може бути непоміченим. Як добре, що є ті, хто небайдужий до інших, до Батьківщини, рідного слова, мистецтва. Поки є такі люди, майбутнє  Дніпропетровщині гарантоване.

                                       Учениця 10-А класу Куюмчян Цовінар